Francouzská manikúra

20. 01. 2011 | † 07. 09. 2012 | kód autora: 9aV

 fr1 Ať se módní styly mění sebevíc, existují věci, které z módy nevyjdou nikdy a francouzská manikúra je toho zářným příkladem. Barevné laky různých odstínů sice vypadají zajímavě a hezky, ale mají takový maličký háček a to právě onu barevnost, takže buď se ladíte podle barvy laku, nebo se vám lak občas tříská se zbytkem outfitu, ale také je dost možné že oprýskaný tyrkysový lak se má kombinovat  s rudým tričkem a fialovou sukní :-). Je mi jasné, že najít čas na opravu manikúry každý den může být problém, ale francie se vám hodí ke všemu a navíc existuje i jakási instantní verze, která vám ušetří fůru času. Po dlouhém testování a hromadě vyhozených peněz mohu konstatovat asi tolik:

Pokud se vám nehty třepí je nutností vyživující kůra, která problémy zmírní, ale nedokáže je zcela odstranit. V tomhle případě také nepočítejte s tím, že vám, byť sebedražší, lak vydrží bez oprýskání déle než tři dny. Namáčíte - li nehty je nutné pravidelné krémování, jinak se manikúra začne olupovat. Jestli nemáte čas, nebo chuť manikúru pravidelně řešit je nejlepší je jednou týdně přejet leštičkou, ošetřit nehtovou kůžičku a nelakovat, protože je mnohem lepší mít upravené přirozené nehty, než parádní módní lak, který je oprýskaný a vypadá že ho máte na nehtech tak měsíc minimálně. Řešením může být i hodně světlí lak, který se podobá přirozené barvě nehtů a odrosty nejsou tak markantní, ale i ten bude vyžadovat údržbu alespoň dvakrát týdně.

Laky v relaci 50 - 100 a 200kč jsou v podstatě stejné kvality a je jen na vás kolik za ně hodláte utratit. O trochu lepší jsou profi laky, ale co se mých zkušeností týká, je trvanlivost manikúry spíš o kvalitě nehtů než laku. Nejdůležitější je vždy top coat, který hotové dílo chrání před poškozením a dodává mu lesk. Na trhu je jih celá škála hodně lidí si chválí Four Seasons vytvrzovač laků, já používám už roky rychleschnoucí bezbarvý lak Gabrella Salvete s obsahem kalcia a je perfektní. Zpevní nehty, hezky se leskne a především se neolupuje, jak mají jiné rychleschnoucí laky v oblib...

.... 

Pokud se chystá na francouzskou manikúru budete potřebovat olej na ošetření kůžičky + dřívko nebo tyčinku na její zastrčení, odlakovač, odlakovač v tužce, kůru nebo podkladový lak, bílý a růžový lak, top coat případně proužky na francouzskou manikúru (já je nepoužívám, neboť mi přijde, že nadělají víc škody než užitku). Má sada na francouzskou manikúru je kombinace nejosvědčenějších kousků z drogerie, protože laky ráda střídám a navíc se mi nehty třepí, takže mám celkem velkou spotřebu, tudíž lak za 400kč není nic promne.

laky

Moji favoriti jsou Ebelin odlakovač a olejíček v tužce, nail polish corrector pencil od Essence, bílí lak Nail tip Whitener od Rimmel London, který má báječně úzký štěteček, takže vytvoření bílé linky je legrace i pro pometlo jako jsem já. Kůry střídám, zrovna teď mám posilující kůru s kalciem od Miss Sporty. Ružový lak je také od  Miss Sporty přímo na francouzskou manikúru Et Voilá French manicure! č.6 se širokým štětečkem, což usnadňuje lakování a zabraňuje tvorbě nevzhledných pruhů. O top coat jsem už mluvila, takže přichází čas na návod :-D

Francouzská manikúra

1. odlakovat nehty 

2. ošetřit jejich povrch leštičkou jeli to nutné (nedoporučuji u slabých nehtů) a zapilovat

3. ošetřit nehtovou kůžičku olejem, nejpraktičtější je ten v tužce a poté zatlačit kůžičku

4. odlakovat nehet, aby se zbavil mastnoty a lak dobře přilnul 

5. kůra pro vyživení nehtů popř. podkladový lak

6. pečlivě nalakovat konečky nehtů bílím lakem, počkat tak minutu a odlakovačem v tužce upravit případné chybičky (zasychání tak 10 min.)

7. dvě vrstvy růžového nebo tělového laku (každá schne asi 10min )

8. kvalitní top coat a důsledné přetření celého nehtu především konečků (jinak se manikúra rychle oprýská)

 

 

Instantní verze francouzské manikúry

 

1. odlakovat nehty 

2. ošetřit jejich povrch leštičkou jeli to nutné (nedoporučuji u slabých nehtů) a zapilovat

3. ošetřit nehtovou kůžičku olejem, nejpraktičtější je ten v tužce a poté zatlačit kůžičku

4. odlakovat nehet, aby se zbavil mastnoty a lak dobře přilnul 

5. kůra pro vyživení nehtů popř. podkladový lak

6. jedna vrstva růžovo - fialkového laku (ta růžovo -  fialová je podstatná, protože konečky nehtů budou díky ní vypadat bíle, pokud použijete tělový lak, budou nažloutlé)

7. top coat

 fr2

 

Doufám, že vám tenhle článek pomohl s vytvořením báječné manikúry. Pokud chcete napište mi do komentářů  jaké triky a typy máte na manikúru vy ? Jaké laky milujete, které produkty vás zklamaly a jak často se o nehty staráte? 

 

 


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky moda-kosmetika

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.