Tofu a Reetone

25. 01. 2011 | † 07. 09. 2012 | kód autora: 9aV

BotičkyTyto dvě věci spolu v normální realitě příliš nesouvisí, ale v tom mém naprosto. Tady máte důkaz šílenosti, kterou zaplavuji široké okolí. Věc se má tak, že jsem se rozhodla přesedlat na zdraví životní styl (čti zhubnout, ale psst mé já se to nesmí dozvědět :-)) a s tím souvisejí obě položky.

Zaprvé jsem vyžebrala super předčasně narozeninový dárek (slavím až 16.4) a to botky EasyTone. Přála jsem si je už loni, ale zas tak řachlá, abych za ně vyplázla 2 500kč nejsem.  Pořád jsem se utvrzovala v tom, že jde stejně jen o reklamu a účinek bude nijaký. Jenže nedávno jsem narazila na diskuzi, kde si 99% uživatelek botičky vychvalovalo do nebes a vzápětí se vyrojila slevová akce ve Sportisimu. Samozřejmě mi to nedalo a já začala škemrat u rodičů, jak moc bych si je přála a světe div se, řekli ano. Takže moje nové nejmilovanější botičky právě dorazily. Samozřejmě jsem se s nimi  promenádovala pouze doma asi dvě minuty, ale mohu zodpovědně říct, že je to, jako se na pláži procházet v písku a navíc je v botách báječně heboučko a nikde netlačí ani nedřou. Takže mé nové předsevzetí je, že budu všude chodit pěšky a zdravě jíst, páč jedno bez druhého by bylo k ničemu.

Tím se dostávám k svému boji s tofu. Ano tofu je dokonalé, je to nejbožštější jídlo světa se spoustou minerálů a vitaminů, ale s nízkým obsahem tuku a tak vůbec. Bohužel má jednu vadu na kráse; jeho konzistence u mě vyvolává nutkání zvracet. Minulý týden jsem zkusila udělat jakési thajské jídlo s tofu, ale chuť nic moc a dostat do sebe kousky tofu byl náročný a dlouhý boj, takže nakonec jsem do sebe cpala studený blivajz se slovy ještě jeden kousek. Tfuujj!! Raději ani nevzpomínat. Protože se ale nerada vzdávám, dala jsem tofu šanci číslo dvě mě oslnit. Rozhodla jsem se pro tofu řízečky s bramborovou kaší a grilovanými fazolovými lusky. Jídlo jsem sice připravovala hodinu, ale bylo celkem dobré, sice bylo poznat,  že jde o tofu a zapřísáhlý masožravec by si asi nedal, ale já to budu počítat k vítězstvím. Recept brzy přidám do sekce o vaření.

Jinak jsem dnes v rámci proměny v dokonale se stravující bytost nakoupila tyto pochutiny: bio otruby, kefírové mléko Kunín, acidofilo od Megle, Tofunézu, bílý  bio jogurt,  bio párečky a játrovku. Poslední dvě jmenované položky vybrala mamka na doporučení kamarádky, která nedá do pusy nic, co není stoprocentně zdravé :-). Já doufám, že si konečně dám opravdu dobrý párek a ne ty strouhankové rádoby párky. Kefír i acidofilo miluji a snažím se pít alespoň skleničku denně, i když ne vždy to dodržím. Přijde mi to rozumnější, než jíst různá probiotika v tabletkách. To samé platí o jogurtu, po návštěvě výrobny Danone jím už jen bílé a bio Olma mi přijde chuťově nejlepší, i když i bílý z mlékárny Valašské Meziříčí je dobrý, bohužel mi ho zhnusila MuDr. Cajthamová, která jej doporučuje a bohužel děsí nebohé kupující z každého kelímku. Otruby mám na radu lékařky místo drahých koktejlů ne hubnutí, po kterých se vždy dostaví jojo efekt. Stačí sníst dvě čajové lžičky před jídlem a zapít trochou vody. Vláknina v nich obsažená nabobtná, takže toho nesníte tolik a taky snižuje glykemický index potravin, takže jste na dlouho zasyceni. Zatím jsem to nezkoušela, ale dám vědět, jak to zabírá :-). A jako poslední přichází....Tofunéza :-D, jelikož jsem neschopná nejíst hranolky, rozhodla jsem se pro kompromis pouze jedna porce jednou týdně a s tofunézou, nebo sojanézou a jen doma připravované v troubě. Ano vím, že to není vůbec zdravé, ale lépe si občasně zahřešit kaloricky lehčí verzí, než pak spořádat obří porci ve fastfoodu.

Držte mi palečky, ať mi mé předsevzetí vydrží,  a jak sleze sníh povím vám, jak moc jsou botičky účinné.


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky sport

Související články

Copyright © 2008-2020 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.